x

Hee

"Hee" to inicjatywa muzyczna będąca solowym pomysłem wokalisty i instrumentalisty Marcina Sady zapoczątkowana i tworzona od 2014 r. w Lublinie. Projekt zaistniał jako eksperyment polegający na połączeniu żywej i akustycznej materii muzycznej z trendem współczesnej elektroniki.

Całość uzupełnia ekspresyjny śpiew, quasi-poetyckie teksty i wreszcie potężna dawka melodii. Poprzez zastosowanie ciepła analogowych brzmień, sampli, efektów modulacyjnych i przestrzennych, loopow i perkusjonalii oraz wykorzystanie syntezy w połączeniu z instrumentarium akustycznym ( tu wyraźnie wiodąca gitara akustyczna i klasyczna) twórczość przełamuje konwencje kojarzoną z tradycyjną muzyką poetycką. Jest to swoiste poszukiwanie nietypowych rozwiązań z zachowaniem pewnych norm piosenki i ogromnym naciskiem na melodie. Fundamentem muzyki jest szacunek do dźwięków stąd starannie i skrupulatnie wyselekcjonowane brzmienia. Wyraźnie odczuwalne są również wpływy muzyki filmowej i ambientowej co powoduje, że można widzieć nie patrząc a tylko słuchając.

Marcin Sady - Śpiew, teksty, gitary, instrumenty klawiszowe, syntezator gitarowy, loopy, perkusjonalia, sample, programowanie, efekty

Warstwa liryczna, pełna metafor, pozostawia także swobodę w interpretacji. Świadomość tekstów wynika z często krytycznego stosunku do rzeczywistości ale i spostrzegawczości w wychwytywaniu czynników otaczających każdego z nas a często niezauważalnych przez większość. Tak stworzony miks wszystkich elementów dedykowany jest publiczności wielopokoleniowej.

Marcin Sady - 4.06.1983 - lubelski wokalista i insteremuntalista. W latach 2004 - 2006 związany z grupą Whisky (instrumenty klawiszowe). Od 2008 roku pełnił rolę wokalisty
w post rockowej grupie Loom z którą w roku 2011 wydał longplay "Tkanina". Od 2014 tworzy projekt Hee oraz współtworzy inicjatywę The Last Cube of Sugar. Jednocześnie tworzy muzykę ilustracyjną na potrzeby audiowizualne i multimedialne oraz zajmuje się udźwiękawianiem i postprodukcją dźwięku w tych formach.
Admin August 20, 2013 2:00 AM